Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Batum: Hukuka Aykırı Bir Yargılama Yapıldı15.08.2013 21:20

Batum: Hukuka Aykırı Bir Yargılama Yapıldı

Batum: Hukuka Aykırı Bir Yargılama Yapıldı


sex shop sex shop sex shop

Süheyl Batum, 5 yılı aşkın süredir devam eden davada, hukuka uygun olmayan pek çok nokta olduğunu savundu.


Bu haber 1667 kez okundu.
CHP Eskişehir Milletvekili ve Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi Süheyl Batum, 5 yılı aşkın süredir devam eden davada, hukuka uygun olmayan pek çok nokta olduğunu savundu. İlker Başbuğ’a yapılan terör örgütü yöneticisi suçlamasının Şemdin Sakık’ın gizli tanıklığıyla yapıldığının altını çizdi ve bu durumu, Obama’nın suçlandığı bir davada El Kaide örgütünün yöneticisinin tanıklık yapmasına benzetti.

“Türkiye’nin ‘Tayyipland’ olmasına izin vermeyiz”

‘Gizli tanık’ konusunun da hukuka aykırı olduğunu belirten anayasa hukuku uzmanı Batum,  dava sanıklarından bazılarına uygulanan ‘duruşmalara katılmama cezası’nın da keyfi olarak yapıldığını, yasal bir dayanağı olmadığını vurguladı.

Danıştay baskını ve Cumhuriyet Gazetesine bomba konulmasını azmettiren kişi olarak yargılanan Osman Yıldırım’ın o davalardan beraat ettiğine dikkat çeken Batum, bu saldırılardan dolayı Ergenekon’un silahlı terör örgütü olarak tanımlanarak, zanlılarına müebbet hapis cezası verilmesini eleştirdi.

Batum, duruşmaları isteyen herkesin izlemesinin anayasal bir hak olduğunu ve Silivri’ye her türlü ulaşım aracının girmesi yasaklanarak bu haklarının da çiğnendiğini belirtti.
Ergenekon davasının işleniş şeklinin insanların yargıya olan inancını sarstığını savunan Batum, ‘Türkiye Cumhuriyeti Tayyipland olmuştur, ancak biz hukukçular olarak buna izin vermeyeceğiz’ dedi.

Kaynak: Amerika`nın Sesi

Diğer Siyaset haberleri

Hava Durumu
http://www.haberty.com/
*© Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz.
haberyazilimi.com - © Copyright